محکوم کردن توهین به پیامبر

عکسها
عکس
تصاویری از نقاشی در تاریکی/ استفاده از دوربین و چراغ‌قوه برای نقاشی نوری
هنرمند اسپانیایی با استفاده از تکنیکهای عکاسی و یک چراغ قوه LED تابلوهای نقاشی را با کمک نور خلق کرده است.
کد خبر: 2101
تاریخ درج:
1 /اسفند /1390


به گزارش خبرگزاری مهر، این هنرمند به جای استفاده از قلم مو و سه پایه به دوربین و یک چراغ قوه LED رو آورده و آدمکهای درخشانی را به صورت معلق در هوا خلق کرده است.

"رافائل رودریگو" 39 ساله طی فرایندی هوشمندانه و طاقت فرسا این آثار را در قالب نقاشی نوری یا نقاشی با نور به وجود آورده است. وی برای ثبت حرکات چراغ در تاریکی سه دقیقه تا 30 ثانیه فرصت داشت تا بتواند از انحناهای ایجاد شده در فضا تحت تاثیر حرکت منبع نور، شکلی قابل تشخیص از یک انسان را به وجود آورد.

این هنرمند به همین شیوه فضاهای مختلفی را خلق کرده است. وی برای صحنه سازی برخی از آثارش از ابزار مختلفی مانند گیتار و یا تیرک دروازه استفاده کرده است. وی در تاریکی و در حالی که دریچه شاتر باز بود طرحها را در مکان تعیین شده می کشید و تنها زمانی می توانست نتیجه کار خود را ببیند که دوربین خود را به رایانه وصل می کرد:

این هنرمند کمتر از 30 ثانیه فرصت داشت این طرحها را در هوا نقاشی کند

این تصاویر با کمک یک چراغ قوه و دوربین عکاسی خلق شده اند

رافائل باید در هنگام حرکت دادن چراغ دقت زیادی می کرد تا بتواند با چند حرکت محدود این شکلها را خلق کند

وی تنها پس از دیدن عکسها در لپ تاپش متوجه می شد که آیا آنچه می خواسته را به ثبت رسانده و یا باید دوباره نقاشی در تاریکی را دوباره تکرار کند

وی برای کشیدن طرح هایش از فاصله ای مناسب از فضای مورد نظر می ایستاد، در این تصویر می توان هاله ای از بدن عکاس را در سمت راست کادر مشاهده کرد

+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ شهریور۱۳۹۱ساعت ۲۳:۴۳ بعد از ظهر  توسط سید | 
نکته قابل توجه در این مسأله این است که نیروهای راهنمایی و رانندگی سوئیس نیز پس از مشاهده این صحنه، هیچ گونه برخوردی با این جوان نکرده اند.
کد خبر: ۲۲۶۵۰۱
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۴:۵۷
چند روزی است سرمای بسیار شدیدی اروپا را در هم کوبیده به گونه ای اخبار رسیده از کشورهای مختلف اتحادیه اروپا حاکی از آن است که تنها طی یک هفته گذشته بیش از 600 شهروند اروپایی به دلیل سرما جان خود را از دست داده اند.

به گزارش روزگار نو، این موج سرما که به گفته کارشناسان مسائل هواشناسی در 25 سال گذشته بی سابقه بوده، موجب شده که یک جوان سوئیسی با هدف مقابله با سرما که اکنون بیش از 15 درجه زیر صفر است، دست به ابتکاری جالب اما عجیب غریب بزند.

این جوان سوئیسی یک بخاری نفتی را درون خودرو خود نصب کرده و هواکش آن را نیز از سقف خودرو بیرون داده تا گازهای تولید شده از آن موجب مسمومیت و مرگ او نشود.

نکته قابل توجه در این مسأله این است که نیروهای راهنمایی و رانندگی سوئیس نیز پس از مشاهده این صحنه، هیچ گونه برخوردی با این جوان نکرده اند.
+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ شهریور۱۳۹۱ساعت ۲۳:۴۲ بعد از ظهر  توسط سید | 
آسمان شهرک بعثت ماهشهر
کد خبر: ۲۲۷۱۸۰
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۱:۰۵
+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ شهریور۱۳۹۱ساعت ۲۳:۴۲ بعد از ظهر  توسط سید | 
نخست وزیر استرالیا در یک مراسم اهدای جایزه توسط معترضان بومی مورد حمله قرار گرفت اما محافظانش او را نجات دادند.+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ شهریور۱۳۹۱ساعت ۲۳:۴۰ بعد از ظهر  توسط سید | 
چشم بزرگی در آن سوی کهکشان به نظاره زمین نشسته است! در تصویری که به تازگی از یکی از سحابی‌های نزدیک به زمین تهیه شده است، با منظره‌ای شبیه به چشم انسان مواجه هستیم که هم بسیار بزرگ و گسترده است و هم حاوی اسرار نا‌مکشوف زیادی است.
کد خبر: ۲۲۱۴۲۹
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۰ - ۲۰:۰۳
سرویس اجتماعی - به تازگی تصویری از یک سحابی بزرگ تهیه شده است که بی‌شبهات به یک چشم نیست. چشم بزرگی که در آن سوی کهکشان‌ها به نظاره ما نشسته است.

به گزارش «تابناک» به نقل از سی‌ان‌ان، با استفاده از این تصویر، اکنون اختر‌شناسان می‌توانند جزئیات بیشتری از سحابی هلیکس (مارپیچ) را مشاهده کنند؛ تصویری از یکی از نزدیک‌ترین سحابی‌های سیاره نما به زمین.این اتفاق، با استفاده از تصویری محقق خواهد شد که به تازگی و به وسیله تلسکوپ ویستا، بزرگ‌ترین تلسکوپ تحقیقاتی جهان، در رصد خانه پارانال شیلی تهیه شده است.

تصویری که با استفاده از فیلترهای نور مادون قرمز تهیه شده است و سپس دانشمندان با استفاده از طیف تابشی دریافتی از این سحابی، آنرا رنگ کرده‌اند.

جرمی والش، دانشمند آلمانی رصدخانه جنوبی اروپا درباره این تصویر می‌گوید: این بهترین تصویری است که تاکنون از سحابی هلیکس ثبت شده است.

صحبت از سحابی سیاره نمای بزرگی است که برخلاف اسمش، شبیه ستاره‌ای است که با افزایش سن، توده گازی که اطرافش را فرا گرفته، مثل یک توپ گازی دمیده بزرگ‌تر می‌شود. مجموعه‌ای که در صورت فلکی دلو (Aquarius) واقع شده است و حدود ۷۰۰ سال نوری با ما فاصله دارد.

یک سحابی که به معنای واقعی بزرگ محسوب می‌شود و حلقه‌هایی به بزرگی دو سال نوری اطراف آن را فرا گرفته و مواد پیرامونی آن تا چهار سال نوری هم می‌رسد. با یک ستاره در مرکزش که برای تبدیل شدن به یک کوتوله سفید، در حال تکامل است.

والش ادامه می‌دهد: این هدف بزرگی برای تلسکوپ ویستا است، به این دلیل که با یک میدان گسترده، می‌تواند بخش وسیعی از یک منطقه از آسمان را پوشش دهد. این عکس نشان می‌دهد که گاز موجود در این سحابی، عمدتا هیدروژن است که با حدود ۱۰ ٪ هلیوم و ۱ ٪ سایر عناصر مخلوط شده است.


نمایی از تلسکوپ ویستا(VISTA) که در شمال شیلی واقع شده است و در قلب آن دوربینی سه تنی قرار دارد

در این تصویر، بر خلاف تصاویر ثبت شده با نور مرئی از این سحابی، شاهد گره‌های بزرگی از هیدروژن هستیم که برخلاف رشته‌های هیدروژنی سیستم خورشیدی منظمومه ما می‌باشد.

توده‌ای از گاز و گرد و غبار که به شکل ستاره‌های دنباله دار دیده می‌شود اما ستاره دنباله داری در میان نیست و چگونگی شکل گیری آن، یکی از رمز و رازهای این سحابی است.

اینجاست که والش می‌گوید: این سحابی هنوز هم یک منطقه فعال پژوهشی محسوب می‌شود
+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ شهریور۱۳۹۱ساعت ۲۳:۴۰ بعد از ظهر  توسط سید | 

فریدون زندی در عزاداری ۲۸ صفر/عکس

لیگ برتر - استقلالی ها در مراسم 28 صفر شرکت کردند.

این مراسم در منزل مربی دروازه بان های استقلال برگزار شد. حاج حسن ترابپور ، پدر حسین ترابپور مربی دروازه بان های استقلال ، یکی از طرفداران قدیمی استقلال است که همه بازیکنان استقلال از دیرباز تا امروز ، احترامی ویژه برایش قائل هستند. حنیف عمران زاده ،مهدی رحمتی ، فریدون زندی و علیرضا منصوریان از جمله بازیکنانی بودند که در مراسم سوگواری حضرت رسول(ص) و امام حسن مجتبی (ع) در خانه ترابپور ها شرکت داشتند.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ شهریور۱۳۹۱ساعت ۲۳:۴۰ بعد از ظهر  توسط سید | 

+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ شهریور۱۳۹۱ساعت ۲۳:۳۹ بعد از ظهر  توسط سید | 

کوچک ترین دیکتاتور جهان + تصویر

کوچک ترین دیکتاتور جهان + تصویر
با انتشار گسترده فیلمی از شاهزاده حسن 9 ساله، ولیعهد کشور مراکش در سایت های مختلف خبری جهان عرب، نظرسنجی های انجام شده نشان می دهد که اکثریت قریب به اتفاق مردم مراکش و مردم جهان عرب او را کوچک ترین دیکتاتور جهان عرب لقب داده اند.
تابناک:در این فیلم فرزند پادشاه مراکش برای افتتاح یک باغ وحش در حومه "رباط" پایتخت مراکش به محل رفته و در آنجا به گونه ای رفتار می کند که مقامات و مسئولان ارشد مراکشی حاضر در محل، با سن بالا و جایگاه سیاسی و اداری که دارند، خم شده و دست این کودک 9 ساله که هنوز به سن بلوغ هم نرسیده را می بوسند.در پی انتشار این فیلم شبکه های خبری جهان عرب در برنامه های مختلف تلویزیونی به بررسی و تحلیل آن پرداخته اند. در یکی از این برنامه ها که تعدادی از روان شناسان و جامعه شناسان مهمان برنامه بودند، این کارشناسان نسبت به این رفتار به شدت هشدار داده و چنین کاری را مورد انتقاد قرار دادند.

این کارشناسان معتقدند که چنین رفتاری باعث احساس حقارت و سرکوب شخصیت مردم می شود و به مرور زمان حس انتقام گیری از چنین فردی را به وجود می آورد.

قابل ذکر است نگاهی گذرا به اوضاع سیاسی و داخلی کشور مراکش که از کشورهای شمال غرب آفریقا و در نزدیکی تونس به شمار می رود، نشان می دهد که مردم مراکش نیز مانند دیگر اعراب آمادگی لازم برای قیام علیه حکومت خود و ساقط کردن یکی دیگر از دیکتاتورهای عرب را دارند.
+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ شهریور۱۳۹۱ساعت ۲۳:۳۸ بعد از ظهر  توسط سید | 
کشف کوچکترین قورباغه و یک پنگوئن زال
کشف دو گونه عجیب در جهان طبیعت، سقوط ماهواره روسها و استخراج داروی قلب از یک گیاه از جالب توجه ترین اخبار علمی در هفته گذشته به شمار می روند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در هفته ای که گذشت محققان موفق به کشف و مشاهده دو گونه عجیب در دنیای حیوانات شدند، یکی از این گونه ها در گینه نو و دیگری در قطب ردیابی شده اند.

پنگوئن زال و قورباغه 7 میلیمتری

تیمی آمریکایی موفق شدند در منطقه "پاپوآ" در گینه نو گونه ای جدید از قورباغه را کشف کنند که گفته می شود کوچکترین قورباغه جهان است. احتمال می رود این قورباغه 7 میلیمتری با نام علمی "پائدوفرین آمائونسیس" کوچکترین دوزیستی باشد که در زمین ساکن است.

دانشمندان بر این باورند ابعاد کوچک بدن این جاندار با نوع زیستگاه های آنها که بر روی برگها یا کف جنگلها است، در ارتباط است. این جانداران به خوبی در میان برگها و کف جنگل استتار می شوند و به گونه ای تکامل یافته اند تا صدایی شبیه به حشرات داشته باشند به این شکل ردیابی این جانداران در جنگل بسیار دشوار خواهد شد.

همچنین طبیعت شناسی به نام "دیوید استفنز" در حاشیه جزیره شتلند جنوبی به صورتی اتفاقی نوعی پنگوئن زال را مشاهده کرد. وی در این سفر به سوی قطب جنوب پنگوئنی سفید را مشاهده کرد که به صورت کامل هم زال نبود بلکه از چشمهای رنگی و الگوی رنگ و رو رفته ای از بدن پنگوئنهای چانه نواری یا Chainstrap برخوردار بود.

جانورشناسان دلیل این بی رنگی پنگوئن را جهش ژنتیکی می دانند که منجر به رقیق شدن رنگهای پر بدن پنگوئن شده است و در نتیجه رنگ سیاره پرهای بدن پنگوئن به صورت یکدست روشن شده و ظاهری به رنگ قهوه ای کمرنگ و مایل به زرد را در پرنده ایجاد کرده است.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ شهریور۱۳۹۱ساعت ۲۳:۳۷ بعد از ظهر  توسط سید | 
پل ها به عنوان بخشی از سیستم حمل و نقل و وسیله مرتبط کردن بخش های مختلفی از کره زمین از دیرباز تاکنون مطرح بودند. در این نوشته قصد داریم تا شما را با تعدادی از "ترین ها " در دنیای پل ها آشنا کنیم.
کد خبر: ۲۲۰۲۰۱
تاریخ انتشار: ۲۶ دي ۱۳۹۰ - ۱۹:۱۴

پل "سیدوهه" در استان "هوبه" کشور چین با منظره ای زیبا در ارتفاع 496 متری از سطح زمین واقع شده و عنوان بلندترین پل جهان را به نام خود ثبت کرده است. فاصله بین دو ستون اصلی نگاه دارنده پل نیز در حدود 900 متر است.


پل "بالوآرته" در کشور مکزیک که به تازگی و به منظور وصل کردن دو استان در شمال غربی این کشور تکمیل شده است با طولی نزدیک به یکهزار و124 متر و ارتفاع بیش از 400 متر از سطح زمین عنوان مرتفع ترین پل کابلی جهان را از آن خود کرده است. این پل در دویستمین سالگرد استقلال مکزیک از اسپانیا افتتاح شده است.


پل "رویال جرج" بر روی رودخانه "آرکانزاس" در ایالت "کلورادوی" آمریکا از سال 1929 تا 2003 میلادی با ارتفاعی در حدود 291 متر و طول بخش اصلی آن در حدود 286 متر حائز عنوان مرتفع ترین پل جهان بود.


بلندترین سازه پلی دنیا در کشور فرانسه قرار دارد. پل "میلائو" که یک پل کابلی بر روی دره و رودخانه "تارن" است دارای یک ستون به ارتفاع 342 متر است. جالب است بدانید در روزهای ابری اینگونه به نظر می رسد که پل در حال حرکت در بین ابرهاست. این پل توسط طراح انگلیسی لرد "نورمن فاستر" طراحی شده است.هزینه ساخت این پل 272 میلیون پوند بوده است. تمامی هزینه های این طرح توسط بخش خصوصی پرداخت شده است.


چین طولانی ترین پل روآبی جهان به طول بیش از 42 کیلومتر را اخیرا افتتاح کرده است. این پل عظیم به راحتی توانایی وصل کردن دو طرف کانال انگلستان را نیز به هم دارد. این پل که بر روی خلیج "جیاوزهون" نصب شده است شهر بندری "کوینگدائو" و فرودگاه کناری آن را به منطقه "هوآنگدائو" وصل می کند. در ساخت این پل از 5200 ستون، 450 هزارتن فولاد و 2میلیون و300 هزار متر مکعب بتون استفاده شده است. این میزان فولاد برای ساخت 65 برج ایفل کفایت می کند. رسانه های چینی هزینه ساخت این پل را 1 میلیارد و 420 میلیون پوند اعلام کرده اند.


طولانی ترین پل جهان که خارج از از قاره آسیا است پل نصب شده بر روی دریاچه "پونت چاترین" در جنوب ایالت "لویزیانا" به طول 38 کیلومتر است. این پل هفتمین پل طولانی دنیا است.


طولانی تر پل در نیمکره جنوبی "پل ریونیترئو" در کشور برزیل است که دو شهر "ریودوژانیرو" و "نیترئو" را به وصل می کند. طول این پل 13هزار و290 متر است.


پل "واسگا دوگاما" در کشور پرتقال با طول 17.2 کیلومتر طولانی تر پل در قاره اروپا است. این پل توسط رشته های کابلی و سازه های بتونی نگه داری شده و نهمین پل بلند جهان است.


پل ورودی "هامبر" در کشور انگلستان بلندترین پل این کشور است. این پل با طول 1410 متر در زمان افتتاحش در سال 1981 میلادی طولانی ترین پل جهان بود.


طولانی ترین پل در کله جزیره انگلستان گذرگاه سرون 2، به طول بیش از 5 کیلومتر است که انگلستان را به کشور ولز وصل می کند.این پل در سال 1996 افتتاح شده است و به منظور کاهش بارترافیکی بین انگلستان و ولز بر روی پل سرون 1 که در سال 1966 ساخته شد ، به کار می رود.


پل رودخانه "ساتون یانگتسه" دارای طولانی ترین فاصله بین ستون اصلی پل به طول 10 هزار و 88 متر است. دو ستون اصلی پل در دو سوی رودخانه قرار دارند.


قدیمی ترین پل جهان، پل "پونس فابریکیوس" در شهر رم ایتالیا است که در سال 62 میلادی ساخته شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران
+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ شهریور۱۳۹۱ساعت ۲۳:۳۷ بعد از ظهر  توسط سید | 
+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ شهریور۱۳۹۱ساعت ۲۳:۳۷ بعد از ظهر  توسط سید | 

امداد و نجات پرستو

سایت دیده بان حقوق حیوانات نوشت:

آتش نشانان نیشابوری، یک پرستوی دربند را آزاد کردند.

به گزارش روزنه صبح شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه۹۱ با تماس یک معلم از مدرسه ابتدایی شهدای ابراهیمی نیشابور، آتش نشانان رهسپار کمک به یک پرنده ی دربند شدند.

به گفته ی معلم این آموزشگاه، پرستویی که در ارتفاع حدود هشت متری ساختمان مدرسه، آشیانه ساخته بود، در کنار ناودان، گیر افتاده و به دلیل موقعیت مکانی خاصی که داشت، دسترسی به پرنده امکان پذیر نبود. این آموزگار می افزاید برای دقایقی دانش آموزان مدرسه شاهد تقلای بی فرجام پرنده بودند تا این که ایشان با آتش نشانی تماس می گیرد و مامور پاسخ گوی آتش نشانی پس از مشورتی کوتاه با همکاران خود، می پذیرد سرویسی را راهی محل کند. ماموران آتش نشانی به فاصله ی کوتاهی به مدرسه ی یاد شده می روند و با استفاده از نردبان مخصوص، پرستوی گرفتار را آزاد می کنند.

آموزگار این مدرسه یادآور می شود یکی از نکاتی که به ویژه در سال های آغازین آموزش های رسمی به دانش آموزان گفته می شود عدم آزار و اذیت جانوران و مهربانی با آن ها است که این امر در ایران کهن نیز ریشه ای دیرینه دارد.
وی با سپاس از همکاری آتش نشانی نیشابور می افزاید شاید درسی که در آن روز دانش آموزان مدرسه آموختند یکی از زیباترین درس های به یادماندنی دوران تحصیل شان باشد.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ شهریور۱۳۹۱ساعت ۱۸:۱۶ بعد از ظهر  توسط سید | 
زیباترین عکس آسمان شب ۲۰۱۲ / عکس
Share/Save/Bookmark
سومین رقابت بین‌المللی عکاسی زمین و آسمان که توسط پروژه TWAN (برنامه جهان در شب) برگزار شد، برندگان خود را شناخت.

آفتاب: سومین رقابت بین‌المللی عکاسی زمین و آسمان که توسط پروژه TWAN (برنامه جهان در شب) برگزار شد، برندگان خود را شناخت. این رقابت در دو شاخه زیبایی‌های آسمان شب و در برابر نور برگزار شد.

جایزه بهترین تصویر به جیا هائو از استرالیا رسید. موضوع این عکس «طلوع دنباله‌دار لاوجوی» است.

این تصویر در آسمان استرالیا گرفته شده و علاوه بر دنباله‌دار لاوجوی، می‌توانید نوار مه‌آلود کهکشان راه‌شیری، ابرهای ماژلانی بزرگ و کوچک و ستاره سهیل، دومین ستاره پرنور آسمان شب را تشخیص دهید.

کد مطلب : 157096
+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ شهریور۱۳۹۱ساعت ۱۸:۱۴ بعد از ظهر  توسط سید | 
پرتره زیبایی که روس‌ها از کره زمین گرفتند
مشهورترین این عکس‌ها، عکس موسوم به مرمر آبی بود که توسط ناسا گرفته شده بود، این عکس با کنار هم چیدن تعداد زیادی از عکس‌ها فضایی ساخته شده بود.
مشهورترین این عکس‌ها، عکس موسوم به مرمر آبی بود که توسط ناسا گرفته شده بود، این عکس با کنار هم چیدن تعداد زیادی از عکس‌ها فضایی ساخته شده بود.

اما روس‌ها در اقدامی جالب، به تازگی عکسی بسیار زیبایی از کره زمین منتشر کرده‌اند، ویژگی این عکس است که حاصل مونتاژ عکس‌های مختلف نیست و عکسی است که با یک شات گرفته شده است.

این عکس، واضح‌ترین عکسی است که تا به حال از کره زمین گرفته است: این عکس ۱۲۱ مگاپیکسلی است، به عبارت دیگر هر ۰٫۶۲ مایل روی زمین در این عکس، با یک پیکسل نمایش داده می‌شود.

این عکس را یک ماهواره هواشناسی روسی به نام «الکترو ال» گرفته است. این ماهواره در مدار ۳۶ هزار کیلومتری زمین گردش می‌کند و هر ۳۰ دقیقه عکس‌ها را به ایستگاه زمنی ارسال می‌کند. برای افزودن بر اطلاعات و کیفیت عکس‌ها، ماهواره روسی، از طول موج فروسرخ که برای ما مرئی نیست، هم استفاده می‌کند.

نمی‌توان گفت که عکس ماهواره روسی از مرمر آبی آمریکایی‌ها بهتر یا بدتر است و اگر بخواهیم منصف باشیم باید بگوییم که این عکس بازسازی متفاوت دیگری از تصویر واقعی کره زمین است.

در این عکس‌ها جنگل‌ها و درختان با رنگ نارنجی مشخص هستند.

ایران در این عکس:


منبع: 1pezeshk.com

+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ شهریور۱۳۹۱ساعت ۱۸:۱۳ بعد از ظهر  توسط سید | 


+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ شهریور۱۳۹۱ساعت ۱۸:۱۳ بعد از ظهر  توسط سید | 


+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ شهریور۱۳۹۱ساعت ۱۸:۱۲ بعد از ظهر  توسط سید | 
ترس و کنجکاوی، عجیب ترین دلایل در عالم هستی هستند و این بچه خرس به خاطر هر یک از این دو توانسته چنین مسیر سختی را تا رسیدن به محل امن طی کند، کار خارق العاده ای کرده است.+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ شهریور۱۳۹۱ساعت ۱۸:۱۲ بعد از ظهر  توسط سید | 
روستای کپی برداری شده در چین، در کنار دریاچه ای ساخته شده و شامل برج ساعت کلیسا، خانه های چوبی به سبک اروپایی و دیگر ساختمان ها با کاربری های متفاوت است که به سرمایه گذاران واگذار می شود.
چینی ها یک روستای نمونه گردشگری در اتریش را کپی کرد و نمونه آن را در جنوب چین ساخت.

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، روستای اصلی در اتریش به نام "هالستات" یکی از زیباترین روستاهای این کشور در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است.

این روستای کپی برداری شده به همان نام اصلی اش در منطقه گوانگدونگ در جنوب چین ساخته شده است.
ساخت این روستای کپی برداری شده در چین 940 میلیون دلار هزینه در پی داشت.

رویترز در این باره می نویسد: کپی کردن روستای اتریشی در چین، نمونه جدیدی از کپی برداری در کشوری است که در جهان به مهارت کپی کردن همه چیز معروف است.

روستای کپی برداری شده در چین، در کنار دریاچه ای ساخته شده و شامل برج ساعت کلیسا، خانه های چوبی به سبک اروپایی و دیگر ساختمان ها با کاربری های متفاوت است که به سرمایه گذاران واگذار می شود.

این کپی سازی که توسط یک بازرگان چینی فعال در بخش معدن انجام شده در ابتدا باعث خشم و شوک ساکنان روستای اصلی در اتریش شد زیرا آنها خیلی دیر از این موضوع آگاه شدند.

با این حال مقامات محلی روستای هالستات معتقدند این موضوع فرصت بازاریابی و تبلیغاتی منحصر به فردی را برای روستایشان در قلب یکی از بازارهای دارای رشد اقتصادی بالا ایجاد می کند.

روستای کپی شده در چینروستای اصلی در اتریش+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ شهریور۱۳۹۱ساعت ۱۸:۱۲ بعد از ظهر  توسط سید | 
این تحلیلگر آمریکایی از اینکه در ایران علی رغم تصویر ساخته شده از این کشور در رسانه های غربی و آمریکایی شعارهای ضد آمریکایی نمی شنود و بالعکس از علاقه مردم ایران به مردم آمریکا زیاد می بیند و می شنود متعجب می شود.

عصر ایران - "کریستوفر ثورنتون" تحلیلگر سابق برنامه اطلاعات بین الملل وزارت امور خارجه آمریکا که هم اکنون استاد دانشگاه زاید دبی است در نوامبر سال گذشته میلادی در سفری به ایران نتایج مشاهدات خود را در قالب یک گزارش و مجموعه ای از عکس ها در نشریه آتلانتیک منتشر کرده است.

این تحلیلگر آمریکایی از اینکه در ایران علی رغم تصویر ساخته شده از این کشور در رسانه های غربی و آمریکایی شعارهای ضد آمریکایی نمی شنود و بالعکس از علاقه مردم ایران به مردم آمریکا زیاد می بیند و می شنود متعجب می شود.

وی مجموعه تصاویر زیر را به عنوان نمونه ای از حرکت عادی و آرام زندگی در ایران به تصویرکشیده است.
خرید و فروش در بازار اصفهانمحوطه تاریخی و تفریحی گنجنامه همداندو روحانی اصفهانی در حال صحبت با یکدیگر

یک کارگاه سوهان پزی بین اصفهان و شیرازاستخر میدان امام اصفهانمیدان امام اصفهان
کلک چال تهرانخنک شدن یک کودک در حوض مجموعه تاریخی فین کاشانمجموعه تاریخی و توریستی گنجنامه همدانآرامگاه حافظ در شیراز
بلال فروشی در گنجنامه همدان
بازی کودکان در میدان امام اصفهانباغ ارم شیراز
+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ شهریور۱۳۹۱ساعت ۱۸:۱۱ بعد از ظهر  توسط سید | 
لانه سازی مرغ دریایی کنار ریل قطار+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ شهریور۱۳۹۱ساعت ۱۸:۹ بعد از ظهر  توسط سید | 
اعتراف به گناه و تقاضای بخشش در نزد کشیش از سنت های کلیسای کاتولیک است.

به گزارش بی باک، بر اساس آموزه های کلیسای کاتولیک روم آیین اعتراف یکی از آیین‌های مقدس است و اعتراف به همه گناهان بزرگ که بعد از تعمید صورت گرفته ضروری است.

این سنت خودساخته که افراد معترف به گناه را دست کم در مقابل پدرروحانی "خوار و ذلیل" و شرافت آنان را مخدوش می کند، همچنان در غرب رواج دارد. البته بسیاری از افراد به دلیل ترس از شرمنده و خفیف شدن دست به چنین کاری نمی زنند.

این در حالی است که دین مبین اسلام هرگز اجازه اعتراف به گناه را در مقابل سایر انسان ها که خود مصون از گناه و اشتباه نیستند، نداده است و این اعتراف را تنها در مقابل خداوند رحمان و توبه پذیر مجاز دانسته است. اینگونه است که جز فرد گنهکار و خدایش، کسی از کرده او مطلع نیست و وی در مقابل هیچ همنوعی شرمنده نخواهد بود.

تصاویر زیر را شفقنا منتشر کرده است.


+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ شهریور۱۳۹۱ساعت ۱۸:۸ بعد از ظهر  توسط سید | 


+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ شهریور۱۳۹۱ساعت ۱۸:۷ بعد از ظهر  توسط سید | 
**اینجا ایران است !!**
اینها هم سوتی هایی هستند که ایرانیهای عزیز فقط در خلق کردن آن ماهرند !با تشکر از علی 011
+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ شهریور۱۳۹۱ساعت ۱۸:۶ بعد از ظهر  توسط سید | 


+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ شهریور۱۳۹۱ساعت ۱۸:۵ بعد از ظهر  توسط سید | 
کد خبر: ۱۱۶۴۴۶
۰۱ تير ۱۳۹۱ - ۱۴:۲۸
پدیده های عجیب و غریب، مکان های شگفت انگیز و مناظر رویایی در جهان واقعی کم نیست. در هفته ای که گذشت تصاویر منتشر شده در دنیای مجازی از این عجایب و شگفتی ها بسیار بود.

در زیر نگاهی به تعدادی از این عکس های جالب عجیب و شگفت انگیز می اندازیم.


+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ شهریور۱۳۹۱ساعت ۱۸:۵ بعد از ظهر  توسط سید | 

+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ شهریور۱۳۹۱ساعت ۱۸:۲ بعد از ظهر  توسط سید | 
ساده ترین دختر دنیا + عکس

هلن مکس دختر 19 ساله بلژیکی که یکی از ساده ترین دخترهای جهان هست به عنوان ساده ترین دختر جهان انتخاب شد.

وی بعد از انتخاب به عنوان ساده ترین دختر جهان گفت: من این باور را داشتم که به عنوان سومین یا دومین انتخاب بشم اما این باور را نداشتم که به عنوان ساده ترین دختر جهان انتخاب بشم. و از اینکه صورت من در من سادگی نشان میدهد بسیار خوشحال هستم. و همیشه سعی میکنم تا عمر دارم این سادگی را حفظ کنم.


+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ شهریور۱۳۹۱ساعت ۱۸:۰ بعد از ظهر  توسط سید | 
تصاویری دیدنی از نجات محیرالعقول یک دختر از خودکشی!!

این دختر قصد خودکشی داشت اما...

با نزدیک شدن مامور پلیس، دختر تهدید به پریدن می کند

اما در یک لحظه مامور پلیس با سرعت و قدرت دختر را از لبه پشت بام می رباید

منبع: شگفت انگیز


+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ شهریور۱۳۹۱ساعت ۱۷:۵۹ بعد از ظهر  توسط سید | 
عکس/چهره مردانه کماندوهای زن
کماندوهای زن ارتش هند در حال تمرین در یکی از پایگاههای نظامی این کشور.
+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ شهریور۱۳۹۱ساعت ۱۷:۵۸ بعد از ظهر  توسط سید | 
بازدید توریست ها از یک سد روی رودخانه زرد چین

رودخانه زرد چین
+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ شهریور۱۳۹۱ساعت ۱۷:۵۷ بعد از ظهر  توسط سید |